Torba ekologiczna z nadrukiem – najmodniejszy gadżet reklamowy

Świadomość zagrożeń ekologicznych wzrasta, a wraz z nią zmienia się nasze podejście do ochrony środowiska. Każdy z nas może zrobić coś, co pomoże odciążyć zagrożoną planetę. Zacznijmy od zmiany gadżetów zakupowych. Zamiast pakować produkty w plastikowe reklamówki jednorazowe powinniśmy zabierać ze sobą na zakupy ekologiczne torby reklamowe.

Jakie torby są ekologiczne?

Jednoznaczne wskazanie materiału, który oceniany jest jako najmniej obciążający środowisko jest trudne. Wprawdzie dostępne jest mnóstwo wyników badań prowadzonych na całym świecie, jednak są one rozbieżne.
Niektóre z nich wciąż za najlepszy surowiec uznają plastik, a bawełnę ekologiczną przedstawiają w kategoriach surowca wręcz szkodliwego, a na pewno uciążliwego dla środowiska. Chodzi oczywiście o ocenę całego procesu produkcji – od posadzenia roślin, poprzez podlewanie i pielęgnację, zbiór, transport, przetwarzanie w fabrykach, farbowania, szycie w szwalniach.

Nie oceniając poszczególnych materiałów na torby warto hołdować jednej zasadzie: każdą rzecz użyjmy tyle razy, ile tylko jest to możliwe. W ten sposób dobrej jakości torbę ekologiczną możemy wykorzystywać przez wiele lat.

Ekologiczne torby reklamowe jako element kampanii marketingowych

Torby reklamowe to doskonały pomysł na gadżet firmowy. Klienci i kontrahenci chętnie przyjmują tego rodzaju upominki, a co najważniejsze później korzystają z nich. Co zyskuje firma reklamująca się w ten sposób?

Po pierwsze – nadruki na torbach wykonuje się metodami sitodruku; są one kolorowe, ostre i wyraźne, czytelne, przyciągające wzrok i uwagę;

Po drugie – ekologiczna torba z nadrukiem jest bardzo tanią formą reklamy – to wydatek jednorazowy na zakup gadżetów; potem bezkosztową dystrybucją reklamy zajmują się, mniej lub bardziej świadomie, osoby obdarowane przez firmę wykorzystujące torbę na co dzień;

Po trzecie – ekologiczne torby reklamowe budują wizerunek marki nie tylko w zakresie rozpoznawalności; to także budowanie zaufania do firmy, która w sposób odpowiedzialny podchodzi do spraw ochrony środowiska.

Gdzie można kupić torby ekologiczne z reklamą firmową?

Produkcją toreb zajmują się liczne agencje reklamowe, które współpracują z wytwórcami opakowań rożnego rodzaju. Zamawiający gadżety najpierw dokonuje wyboru surowca i decyduje o kształcie oraz wymiarach torby.

Następnie przygotowywany jest projekt nadruku. Może być to projekt pochodzący od zleceniodawcy, albo projekt wykonany przez grafików zatrudnionych w agencji. Treścią nadruku najczęściej są napisy, logo, rysunki, zdjęcia.

Oczywiście na wszystkich etapach realizacji zamówienia między stronami istnieje pełne porozumienie. W ten sposób powstają produkty oryginalne, niepowtarzalne, o wysokim stopniu personalizacji.